Gminne Przedszkole Akademia Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym zorganizowało IV Konkurs Kulinarny „Smacznie, zdrowo, kolorowo” pod patronatem Wójta Gminy Macieja Mazura. W tym roku motywem przewodnim przygotowywanych potraw było „zielone szaleństwo” – wszystkie produkty były koloru zielonego.
Dzieci przygotowały piękne i złożone kompozycje kulinarne, zaskakując dorosłych obserwatorów umiejętnościami. Nie stanowiło problemu posługiwanie się blenderem czy wyciskarką do soków. Duża ilość owoców, warzyw i różnorodnych dodatków sprawiła, że wszystko było bardzo smaczne i, co najważniejsze, zdrowe. Komisja konkursowa nader chętnie zajęła się oceną potraw, z przyjemnością degustując cykoriowe łódeczki, szpinakowy tort, zielone naleśniki i soki.
Ponieważ potrawy były jednakowo smaczne, nagroda mogła być tylko jedna – I miejsce dla wszystkich uczestników! Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich opiekunom kreatywności i umiejętności, życząc dalszych sukcesów w tworzeniu smacznych i zdrowych posiłków.
[gallery link="file" columns="4" ids="24808,24809,24810,24811,24812,24813,24814,24815,24816,24817,24818,24819,24820,24821,24822,24823,24824,24825,24826,24827,24828,24829,24830,24831,24832,24833"]