Na nowym boisku piłkarskim z nawierzchnią trawiastą padły w czwartek (25.07) pierwsze gole. Po zakończeniu pierwszego etapu prac przy budowie obiektu, na boisku mogą już odbywać się mecze i treningi piłkarzy. Sygnał do rozpoczęcia pierwszego, pokazowego meczu, dali wójt Maciej Mazur i starosta Robert Wróbel.  Na boisku zagrali mieszkańcy gminy, występujący w barwach UKS „Pogoń” Józefów, a dopingowała ich grupa cheerleaderek. Strzelec pierwszej bramki otrzymał pamiątkowy puchar. W pierwszym etapie prac płyta boiska wyposażona została w automatyczny system podlewania, służący właściwej pielęgnacji trawiastej nawierzchni, stanęły wiaty dla zawodników i gości oraz piłkochwyty. Na wyposażeniu są też 3 komplety przenośnych bramek treningowych. W kolejnym etapie praz zaplanowana jest budowa szatni dla zawodników i sędziów, parkingu i dróg dojazdowych oraz oświetlenia boiska.   [gallery size="full" columns="1" ids="34977,34983,34967,34979,34971,34966,34969,34970,34968,34974,34975,34972"]