Pierwszego sierpnia w Nieporęcie, o godzinie 17 – godzinie „W”, rozległ się dźwięk syreny. Upamiętniliśmy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz jego bohaterów – żołnierzy i mieszkańców stolicy. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy gminy, poczty sztandarowe z gminnych szkół, przedstawiciele gminnych stowarzyszeń, harcerze ze szczepu 14 DH i GZ Nieporęt oraz przedstawiciele samorządu – Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Radni Gminy i  Powiatu Legionowskiego oraz Sołtysi. Uroczystości na Placu Wolności w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ożywiają pamięć o ludziach, którzy honor i miłość do Ojczyzny cenili wyżej niż własne życie. Którzy w chwili najważniejszej próby wykazali się odwagą i nie zawiedli. Cześć i chwała bohaterom! [gallery ids="35105,35106,35107,35108,35109,35110,35111,35112,35113,35114,35115,35116,35117,35118,35119"]