MGW wydał komunikat ostrzegający przed upałem. Lokalnie temperatura wzrosła już do około 28°C. W kolejnych godzinach prognozowany jest dalszy wzrost temperatury. W najcieplejszym momencie dnia temperatura może osiągnąć około 30°C. Przebywanie na zewnątrz w takich warunkach jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Należy pić dużo wody i nie dopuszczać do odwodnienia i przegrzania organizmu.

IMGW komunikat ostrzegający przed upałem.