W związku z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców dofinansowaniem „utylizacji wyrobów zawierających azbest”, Wójt Gminy Nieporęt informuję o możliwości pozyskania dodatkowych środków z funduszy zewnętrznych na ten cel.
Szanowni mieszkańcy!
W związku z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców dofinansowaniem „utylizacji wyrobów zawierających azbest”, Wójt Gminy Nieporęt informuje o możliwości pozyskania dodatkowych środków z funduszy zewnętrznych na ten cel. Wnioski o dofinansowanie demontażu, odbioru i utylizacji azbestu należy składać w kancelarii Urzędu Gminy Nieporęt w terminie do 10 września 2019 r.
Wniosek powinien zawierać:- dane adresowe osoby ubiegającej się o odbiór azbestu,
- telefon kontaktowy,
- adres nieruchomości, z której będzie odebrany azbest,
- informację czy zachodzi konieczność demontażu wyrobów zawierających azbest czy tylko ich odbiór i utylizacja,
- szacunkową ilość azbestu do zabrania podaną w m2 lub tonach,
- informację o wyrobach zawierających azbest.
- odbiór wyrobów zawierających azbest możliwy będzie w 2019 r. pod warunkiem, że Gmina Nieporęt otrzyma dofinansowanie na ten cel,
- odbierany będzie wyłącznie azbest odpowiednio przygotowany (w przypadku odbioru już zdjętego azbestu powinien on być zapakowany w opakowania z folii polietylenowej o grubości nie mniejszej niż 0,2 mm oraz ułożony na paletach w miejscu umożliwiającym jego mechaniczny załadunek).