Gmina Nieporęt w nowo powstałej Mazowieckiej Unii Światłowodowej

Z inicjatywy Orange Polska i przedstawicieli gmin: Nieporęt, Piaseczno, Podkowa Leśna i Mińsk Mazowiecki powołano Mazowiecką Unię Światłowodową. Celem Unii jest zapewnienie szerokopasmowego internetu mieszkańcom Mazowsza, współpraca Orange z samorządami w celu optymalizacji procesu inwestycyjnego i likwidacja „białych plam” w województwie. Dzięki przystąpieniu do Mazowieckiej Unii Światłowodowej, gmina Nieporęt będzie uczestniczyć w ustalaniu założeń projektu inwestycyjnego, aby wybudowana sieć najlepiej odpowiadała na potrzeby mieszkańców, jednostek publicznych i firm. Już pierwszego dnia do Unii przystąpiło 16 gmin z regionu. Przystąpienie do Unii daje również możliwość promocji gminy jako lokalizacji przyjaznej inwestorom, a zrealizowana inwestycja pozwoli na wprowadzenie publicznych e-usług i oszczędnościowych rozwiązań typu Smart City. FKR_8330 FKR_8377 IMG_6943